اندر حکایات مسجد (1)

حکایت

یکی از دوستان تعریف می کردند: برای اقامه نماز به مسجد محل رفته بودم. در وسط نماز گریه های شدید کودکی 2 یا 3 ساله نظم نماز را به شدت بهم ریخته بود. عجیب اینکه در هنگام رکوع، سجده تشهد گریه کودک قطع می شد. بعد از اتمام نماز اول تا شروع شدن نماز دوم نیز گریه کودک قطع شده بود. با شروع شدن نماز دوم دوباره همان منوال تکرار شد و…

نتونستم از پدر کودک سوالی بپرسم ولی در ذهنم اینجور تداعی شد که اگر پدر می توانست در حین نماز کودک را بغل کند، کودک اینقدر گریه نمی کرد.

تذکر

با مراجعه به فتاوای فقهای بزرگوار می بینیم بغل کردن کودک در وسط نماز همراه با رعایت شرایط نماز بدون مشکل است.حتی در برخی فتاوا، شیر دادن کودک در وسط نماز با شرایطی جایز دانسته شده است. هر چند لازم است کودکان از سنین پایین به مسجد رفت و آمد داشته باشند ولی لازم است والدین به این نکات خیلی ریز نیز توجه داشته باشند، تا هم کودک نسبت به این فضا خاطره ی بدی نداشته باشد و هم موجبات اذیت اهل مسجد به سبب گریه های کودک کم سن و سال فراهم نشود.

 

 

درباره ی عبدالحجت حق جو

مطلب پیشنهادی

رفع تضاد بین تحاکم به طاغوت و ناچاری رجوع به دادگاه‌های بین المللی در حکومت اسلامی

شاید این اشکال به ذهن بیاید که در زمان ما و در نظام جمهوری اسلامی گاهی اوقات نزاع‌های بین المللی به وجود می‌آید و مسئولین حقوقی نظام در محاکم بین المللی مثل دادگاه لاهه و دادگاه‌های بین المللی که نزاع‌های بین دولت‌ها و دولت و شخص را مطرح می‌کند طرح دعوا می‌کنند. آیا این از مصادیق تحاکم به طاغوت نیست؟ و اگر هست از چه راهی باید این را حل کنیم؟

امام حسین علیه السلام و حضرت یحیی (3)

مقدمه در دو نوشتار قبل ابتدا مطالبی در مورد ارتباط امام حسین و حضرت یحیی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *